Czeczeni zatrzymani podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy z Niemcami

26 lipiec 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Czeczeni zatrzymani podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy z Niemcami SG

Grupa 7 obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej została zatrzymana przez funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy. Cudzoziemcom pomagał 19-letni obywatel naszego kraju. On również został zatrzymany.

Wszystko wydarzyło się w nocy z 24 na 25 lipca 2018 roku. Tuż przed granicą z Niemcami, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na drodze krajowej nr 2 samochód marki Renault Master. Kierującym okazał się 19-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego.

Ponadto w pojeździe podróżowała grupa 7 osób, w tym dwoje dzieci bez zabezpieczeń w postaci fotelików. Wszyscy cudzoziemcy legitymowali się dokumentami, które otrzymali po złożeniu w Polsce wniosków o nadanie im ochrony międzynarodowej i które nie uprawniają do przekraczania granicy

- Dorośli obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej przyznali się do usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddali się karze w wymiarze 1 miesiąca pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok próby. Wobec cudzoziemców zastosowano środki alternatywne polegające na zobowiązaniu ich do zamieszkania w ośrodku dla cudzoziemców - mówi kpt. SG Rafał Potocki, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Kierowca, który przewoził obcokrajowców w toku dalszych czynności został przesłuchany w charakterze świadka. - Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku - dodaje kpt. SG Potocki.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.