Jechał 150 km/h w terenie zabudowanym, bo... patrol policji miał stać w innym miejscu (FILM)

26 lipiec 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Jechał 150 km/h w terenie zabudowanym, bo policja miała stać w innym miejscu KPP Strzelce Krajeńskie

Trzy miesiące przerwy w kierowaniu pojazdami czeka 38-letniego kierującego BMW, który jechał przez miejscowość Rolewice ponad 150 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące, a na dodatek będzie tłumaczył się z niebezpiecznego zachowania przed sądem. 38-latek tłumaczył policjantom, że jechał tak szybko, bo w błąd wprowadziła go nawigacja, która patrol policji wskazywała w zupełnie innym miejscu.

Wszystko wydarzyło się w środę, 25 lipca. Policjanci wyposażeni w nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem patrolowali drogę krajową nr 22, która przebiega przez teren powiatu strzelecko-drezdeneckiego. W Rolewicach, około godziny 19:20 zauważyli oni BMW, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością.

Pomiar wideorejestratorem tylko to potwierdził. Okazało się, że kierujący przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość o ponad 100 km/h. - 38-latek tłumaczył policjantom, że jechał tak szybko ponieważ nawigacja w jego samochodzie pokazywała, że patrol policji jest w innym miejscu - mówi sierż. szt. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji.

Nieodpowiedzialne zachowanie zakończyło się dla mężczyzny zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące i skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.