Siedlisko: Pijany 55-latek wjechał w karetkę jadącą na sygnale. Wydmuchał 2,6 promila

30 lipiec 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Siedlisko: Pijany 55-latek wjechał w karetkę jadącą na sygnale do zdarzenia. Wydmuchał 2,6 promila KWP Gorzów Wlkp.

Wszystko wydarzyło się w miejscowości Siedlisko pod Nową Solą. Kierujący motorowerem 55-latek wjechał w zespół pogotowia jadący na sygnale do pacjenta. Mężczyzna był pijany, w swoim organizmie miał 2,6 promila alkoholu. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Specjalistyczny zespół pogotowia jechał do pacjenta pilnie potrzebującego pomocy medycznej. W miejscowści Siedlisko ratownicy zauważyli motorower, którego kierujący jechał całą szerokością jezdni. - Mając świadomość niebezpieczeństw, jakie stwarza nietrzeźwa osoba na drodze, kierowca postanowił zajechać mu drogę, aby udaremnić dalszą jazdę motorowerzysty - mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzecznik nowosolskiej policji.

Kierujący 55-latek nie zauważył jednak karetki, która miała włączone sygnały świetlne oraz dźwiękowe i w nią wjechał. Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości 55-latka. Okazało się, że ma on 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec gminy Siedlisko oświadczył, że nie widział ani nie słyszał pojazdu uprzywilejowanego. - Teraz za popełnione przestępstwo odpowie on przed Sądem. Grozi mu wysoka kara grzywny oraz do 2 lat pozbawienia wolności - dodaje st. sierż. Sęczkowska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.