Straż Graniczna przejęła 300 kilogramów tytoniu bez akcyzy

30 lipiec 2018
(1 głos)
Straż Graniczna przejęła 300 kilogramów tytoniu bez akcyzy Nadodrzańska Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze-Babimoście ujawnili podczas kontroli samochodu dostawczego niemal 300 kilogramów krajanki tytoniowej bez wymaganych znaków akcyzy o wartości 200 000 zł. Zatrzymano również mężczyznę, który przewoził trefny towar.

28 lipca br. funkcjonariusze SG w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego zatrzymali do kontroli samochód dostawczy marki Opel Vivaro. Po otwarciu części ładunkowej pojazdu okazało się, że auto wypełnione jest workami, w których znajdował się pocięty tytoń. Łącznie zabezpieczono prawie 300 kilogramów krajanki tytoniu bez wymaganych znaków akcyzy o szacunkowej wartości 200 000 zł. Kierowca 36-letni mieszkaniec województwa lubuskiego został zatrzymany. Mężczyźnie za przestępstwo paserstwa akcyzowego grozi wysoka grzywna i nawet do 3 lat więzienia. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze-Babimoście.

Info: kpt. SG Rafał Potocki Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.