Papierosowa kontrabanda zatrzymana w Świecku. Towar przemycał 33-letni Polak (ZDJĘCIA)

04 sierpień 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Papierosowa kontrabanda zatrzymana w Świecku. Towar przemycał 33-letni Polak Lubuski Urząd Celno-Skarbowy

Funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego kontrolowali w Świecku autokar rejsowy. W bagażu jednego z podróżnych ujawnili oni 21400 sztuk papierosów o wartości około 15 tysięcy złotych bez polskich znaków akcyzy. Towar przemycał 33-letni obywatel Polski zamieszkały w Niemczech.

Wszystko wydarzyło się w środę, 1 sierpnia, nad ranem. Funkcjonariusze KAS skontrolowali na terenie Terminala Towarowych Odpraw Celnych w Świecku autokar rejsowy kursujący na trasie Warszawa - Karlsruhe.

- Do wstępnej kontroli bagażu podróżnych wykorzystano naturalne i wyuczone umiejętności psa służbowego Heros. Czworonóg w otwartym luku autobusu bezbłędnie wskazał podejrzany bagaż, w którym, jak się później okazało, były ukryte nielegalne wyroby tytoniowe - mówi insp. Sylwester Skórski, Naczelnik Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

W 2 torbach podróżnych 33-letni obywatel Polski zamieszkały w Niemczech nielegalnie próbował przewieźć 1070 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Część kontrabandy posiadała jedynie białoruskie banderole akcyzowe.

Tytoń i papierosy zabezpieczono, a wobec sprawcy kontrabandy wszczęto postępowanie karne skarbowe. Za powyższy czyn 33-latkowi grozi kara grzywny. - Gdyby towar trafił na wolny rynek, budżet państwa z tytułu niezapłaconego cła i podatków straciłby prawie 25 tysięcy złotych - dodaje insp. Skórski.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.