Pożar stodoły wypełnionej drewnem pod Sulechowem. Ogień zagrażał pobliskim budynkom (ZDJĘCIA)

16 sierpień 2018
(4 głosów)
Autor:  Redakcja
Pożar stodoły wypełnionej drewnem pod Sulechowem. Ogień zagraża pobliskim budynkom Redakcja

Do zdarzenia doszło w czwartek, 16 sierpnia. Po godzinie 13:00 w Podlegórzu (gmina Trzebiechów) w budynku gospodarczym wybuchł pożar. Ogień szybko rozprzestrzenił po całym obiekcie. Budynek doszczętnie spłonął.

Zgłoszenie wpłynęło do zielonogórskich strażaków około godziny 13:30. Pożar był już mocno rozwinięty. Dyżurny operacyjny Miejskiego Stanowiska Kierowania natychmiast zadysponował na miejsce 2 zastępy straży pożarnej z Sulechowa oraz 6 zastępów z pobliskich jednostek OSP. Do Podlegórza przybył również bryg. Maksymilian Koperski, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Zielonej Górze.

Zadymiona została cała wioska. Ponadto słup gęstego dymu był widoczny już z odległości kilkunastu kilometrów. Każdy ratownik znajdujący się w strefie zadymienia pracuje w aparacie powietrznym. Duży wysiłek strażaków szybko opróżnia butle z powietrzem, dlatego do Podlegórza wysłano specjalny samochód z Zielonej Góry, na którym znajduje się agregat do nabijania wykorzystanych butli.

Na szczęście w okolicy miejsca pożaru znajdował się hydrant, których sieć jest tam dość uboga. Strażacy już od samego początku pobierali z niego wodę w celu zasilenia samochodów gaśniczych.

Akcja cały czas trwa. Pracę ratowników ułatwia kamera termowizyjna, którą na bieżąco sprawdzane jest pogorzelisko. Kiedy sytuacja pożarowa zostanie opanowana strażacy będą dokładnie dogaszać tlace się przedmioty.

Godzina 16:00 - Budynek doszczętnie spłonął. Trwa dogaszanie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.