RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Pożar hałdy odpadów na wysypisku pod Nową Solą. Dym było widać z kilku kilometrów (ZDJĘCIA)

19 sierpień 2018
(3 głosów)
Autor:  Redakcja
Pożar hałdy odpadów na wysypisku pod Nową Solą. Dym było widać z kilku kilometrów Redakcja

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 19 sierpnia. Po godzinie 12:00 do dyżurnego operacyjnego nowosolskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze hałdy odpadów na wysypisku w Kiełczu pod Nową Solą. Słup gęstego dymu widać z kilkudziesięciu kilometrów.

Płonęła hałda odpadów, która znajdowała się tuż przy dużej hali. Ogień zdążył rozprzestrzenić się na powierzchnię około 1000 metrów kwadratowych. Nad składowiskiem unosił się słup gęstego dymu. Widoczny był nawet z okolic Polkowic.

Na miejscu pracowało 5 zastępów straży pożarnej. Pożar został sprawnie zlokalizowany. Następnie strażacy przez kilka godzin dokładnie dogaszali opady. Pomagali im w tym pracownicy zakładu, którzy przy pomocy fadromów przerzucali śmieci.

To kolejny pożar na składowisku odpadów w naszym województwie. Wczoraj na terenie zakładu w Dąbrówce Wielkopolskiej wybuchł drugi w tym roku pożar...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.