Nocny pożar w kopalni węgla brunatnego w Sieniawie. W akcji 11 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

22 sierpień 2018
(3 głosów)
Autor:  Redakcja
Nocny pożar w kopalni węgla brunatnego w Sieniawie. W akcji 11 zastępów straży pożarnej OSP Lubrza, OSP Dąbrówka Wlkp.

Do zdarzenia doszło w środę, 21 sierpnia. Krótko przed godziną 3:00 do dyżurnego operacyjnego świebodzińskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie kopalni w Sieniawie (gmina Łagów). Na miejscu pracowało 11 zastępów straży pożarnej.

W kopalni węgla brunatnego w Sieniawie płonęła suszarnia. Do działań zadysponowano 11 zastępów straży pożarnej. Ciężko pracowali zawodowcy jak i ochotnicy z powiatu świebodzińskiego.

Z powodu mocnego zadymienia wszyscy strażacy, którzy pracowali bezpośrednio przy suszarni mieli założone aparaty powietrzne. Do gaszenia pożaru wykorzystano m.in. lancę gaśniczą. Dzięki niej ratownicy mogli sprawnie walczyć ogniem w trudno dostępnej przestrzeni.

W czasie, gdy część strażaków ciężko pracowała w Sieniawie do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Świebodzinie wysłano ochotników z Dąbrówki Wielkopolskiej. Na czas nieobecności zawodowych strażaków zabezpieczali oni cały rejon chroniony.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.