RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Pijany 34-latek napadł z nożem, pogryzł poszkodowanego i ukradł jego skuter. Został zatrzymany po pościgu

24 sierpień 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Pijany 34-latek napadł z nożem, pogryzł poszkodowanego i ukradł jego skuter. Został zatrzymany po pościgu KPP Żagań

W czwartek, 23 sierpnia, policjanci z Żagania zatrzymali po pościgu kierującego skuterem. Okazało się, że mężczyzna był pijany, a pojazd którym się poruszał zdobył w wyniku napadu na właściciela. Mundurowi ustalili, że 34-latek groził poszkodowanemu nożem i... pogryzł go. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Sąd zdecyduje czy zostanie on tymczasowo aresztowany.

Zaczęło się od zgłoszenia o napadzie w rejonie jednego z żagańskich marketów. - Mieszkaniec Żagania został zaatakowany przez nieznanego mężczyznę, który chciał zabrać jego skuter. Najpierw sprawca groził mężczyźnie nożem, a po chwili zadecydował, że nie użyje ostrego narzędzia, a... swoich zębów, którymi ugryzł pokrzywdzonego w rękę - mówi st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, rzecznik żagańskiej policji.

Napastnikowi udało się zabrać skuter. W tym czasie na miejsce zdarzenia dojechali policjanci, na widok których 34-letni sprawca wsiadł na pojazd i zaczął uciekać. - Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg. Jego jazda nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ w pewnym momencie skończyły się wszystkie możliwości ucieczki - dodaje Jaszczuk.

Wtedy mężczyzna wpadł w ręce policjantów, którzy wyczuli od niego woń alkoholu. W związku z tym, że 34-latek zachowywał się bardzo agresywnie i utrudniał czynności funkcjonariuszom, została mu pobrana krew do badań w celu ustalenia dokładnej zawartości alkoholu w jego organizmie.

Podejrzany został zatrzymany do wyjaśnienia a skuter, którym uciekał tego samego dnia nieuszkodzony wrócił do właściciela. - Policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego przedstawili już mężczyźnie zarzuty i będą wnioskować o jego tymczasowe aresztowanie - informuje st. sierż. Aleksandra Jaszczuk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.