RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Groźny wypadek w Borowinie. Do szpitala trafiło 5 osób, w tym 3 dzieci. W akcji śmigłowiec LPR

25 sierpień 2018
(6 głosów)
Autor:  Redakcja
Groźny wypadek w Borowinie. Do szpitala trafiło 7 osób, w tym 3 dzieci. W akcji śmigłowiec LPR Redakcja/zdjęcie poglądowe

Do wypadku doszło w sobotę, 25 sierpnia, około godziny 17:00. Na odcinku drogi wojewódzkiej nr 297 w miejscowości Borowina czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Do szpitala przetransportowano łącznie 5 osób, w tym trójkę dzieci. Na miejscu interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga jest całkowicie zablokowana.

- Na wysokości stacji paliw czołowo zderzyły się dwie osobówki, Ford oraz Citroen. Kierowca Forda zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod prawidłowo jadącego Citroena, w którym podróżowały 2 osoby dorosłe oraz trójka dzieci - mówi st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, rzecznik żagańskiej policji. Pojazdy zostały mocno zniszczone. Wyciekły z nich płyny eksploatacyjne, a ponadto na drogę wyleciało wiele elementów karoserii.

Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej ze Szprotawy oraz 3 zastępy z pobliskich jednostek OSP. Wysłano również kilka zespołów pogotowia oraz śmigłowiec LPR z Zielonej Góry. Strażacy zabezpieczyli teren akcji oraz rozbite pojazdy, a w międzyczasie pomagali ratownikom z pogotowia udzielać pomocy dla wszystkich poszkodowanych.

W wyniku wypadku rannych zostało łącznie 5 osób. Załoga śmigłowca przetransportowała najbardziej ranne dziecko do szpitala w Zielonej Górze. Przeszło ono poważną operację. Z kolei reszta dzieci oraz osoby dorosłe zostały przewiezione do najbliższych placówek karetkami.

Droga jest zablokowana w obu kierunkach. Policjanci wprowadzili objazd przez okoliczne miejscowości. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze przez kilka godzin.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.