Obywatel Ukrainy pił piwo podczas jazdy ciężarówką po autostradzie A2 i zasypiał za kierownicą. Miał 2,5 promila (ZDJĘCIA)

27 sierpień 2018
(4 głosów)
Autor:  Redakcja
Obywatel Ukrainy pił piwo podczas jazdy ciężarówką po autostradzie A2 i zasypiał za kierownicą. Miał 2,5 promila WITD Gorzów Wlkp.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 26 sierpnia. Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. zapobiegli tragedii na drodze. Wyeliminowali oni z ruchu ukraińskiego kierowcę, który prowadząc ciężarówkę pił piwo i zasypiał za kierownicą. Miał on 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Był tak spragniony, że prosił funkcjonariuszy o kolejne piwo.

Uwagę inspektorów zwróciła ciężarówka dojeżdżająca zygzakiem do punktu poboru opłat na lubuskim odcinku autostrady A2. Pojazd ten poruszał się w kierunku zachodniej granicy w czasie obowiązywania okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu dla ciężarówek na drogach.

Po zatrzymaniu zestawu do kontroli okazało się, że kierowca podczas jazdy pił piwo, zasypiając za kierownicą. Był on w takim stanie upojenia alkoholowego, że badanie trzeźwości udało się przeprowadzić dopiero po kilku próbach. - Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu z tendencją wzrostową. Obywatel Ukrainy był tak spragniony, że prosił inspektorów o przyniesienie piwa z kabiny ciężarówki - mówi Bogdan Trzpis, szef lubuskiej ITD.

Na miejsce kontroli wezwano patrol policji. Podczas wykonywania czynności przez funkcjonariuszy kierowca zaczął agresywnie się zachowywać, w związku z czym został skuty kajdankami.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.