Łęknica: 37-letni mężczyzna zaatakował dwóch obywateli Ukrainy. Groził śmiercią, kopał i obrażał

29 sierpień 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Łęknica: 37-letni mężczyzna zaatakował dwóch obywateli Ukrainy. Groził śmiercią, kopał i obrażał KWP Gorzów Wlkp, KPP Żary

Policjanci zatrzymali 37-latka, który podejrzany jest o znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej na tle narodowościowym. Mężczyzna na bazarze w Łęknicy zaatakował dwóch obywateli Ukrainy. Groził im nawet śmiercią. Mieszkaniec powiatu żarskiego usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Wszystko wydarzyło się w środę, 22 sierpnia, w jednym z punktów gastronomicznych na łęknickim bazarze. - Dyżurny przyjął zgłoszenie, które dotyczyło pobicia. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z posterunków w Przewozie i Trzebielu - mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

37-letni mieszkaniec powiatu żarskiego publicznie i bez powodu obrażał tam dwóch obywateli Ukrainy z powodu ich przynależności narodowej. Podejrzany dodatkowo naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Uderzał go w głowę, kopał i szarpał za odzież, a także groził mu pozbawieniem życia. Ponadto 37-latek uszkodził sprzęt AGD znajdujący się w punkcie gastronomicznym, powodując straty na kwotę ponad 6 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze zatrzymali napastnika i umieścili w policyjnym areszcie. - Po przesłuchaniu świadków oraz zgromadzeniu materiału dowodowego, mieszkaniec powiatu żarskiego usłyszał zarzuty dotyczące gróźb, znieważenia i naruszenia nietykalności na tle narodowościowym oraz uszkodzenia mienia. Za przestępstwa może grozić mu kara do 3 lat pozbawienia wolności - dodaje kom. Berestecka.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.