Śmiertelny wypadek w Gościnowie. Osobówka uderzyła w drzewo, została doszczętnie zniszczona (ZDJĘCIA)

01 wrzesień 2018
(3 głosów)
Autor:  Redakcja
Śmiertelny wypadek w Gościnowie. Osobówka uderzyła w drzewo, została doszczętnie zniszczona OSP Skwierzyna

Do tragicznego wypadku doszło w piątek, 31 sierpnia, po godzinie 19:30. W miejscowości Gościnowo (gmina Skwierzyna) samochód osobowy uderzył w drzewo. Pojazd został kompletnie zniszczony. Kierujący bez funkcji życiowych był uwięziony w osobówce. Pomimo ponad 30-minutowej reanimacji lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Kierujący pojazdem marki Daewoo Matiz wyjeżdżając z Gościnowa w kierunku Starego Polichna z nieznanych jeszcze przyczyn czołowo uderzył w przydrożne drzewo. Przód małej osobówki został doszczętnie zniszczony. Nie było więc mowy o wyciągnięciu nieprzytomnego kierowcy przez świadków zdarzenia bez skorzystania ze specjalistycznego sprzętu.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb około godziny 19:40. Na miejsce udał się zastęp straży pożarnej z Międzyrzecza oraz trzy zastępy z pobliskich jednostek OSP w Skwierzynie oraz Murzynowie. Strażacy po przybyciu na miejsce przy użyciu narzędzi hydraulicznych natychmiast przystąpili do uwalniania kierującego Matizem. Po kilku minutach sprawnych działań udało się go wydostać.

Nieprzytomny mężczyzna został przekazany dla zespołu pogotowia. Ratownicy przez ponad 30 minut walczyli o życie kierowcy. Niestety lekarz przybyły na miejsce wypadku stwierdził zgon.

W międzyczasie do Gościnowa przybyły patrole międzyrzeckiej policji. Przyjechał też prokurator, który nadzorował ich pracę. W czynnościach pomagali im strażacy, którzy zabezpieczyli teren oraz oświetlali miejsce wypadku. Droga na odcinku Gościnowo - Stare Polichno była zablokowana przez kilka godzin.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.