Pożar młodnika w Nietkowicach. W akcji strażacy z dwóch powiatów (ZDJĘCIA)

21 wrzesień 2018
(1 głos)
Autor: 
Pożar młodnika w Nietkowicach. W akcji strażacy z dwóch powiatów

Pożar wybuchł w piątek, 21 września. W lesie w pobliżu miejscowości Nietkowice palił się młodnik. Ogień objął powierzchnię około jednego hektara.

Zgłoszenie o widocznym zadymieniu wpłynęło do dyżurnego operacyjnego Miejskiego Stanowiska Kierowania w Zielonej Górze około godziny 13:00. Początkowo do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z Sulechowa. Do akcji prócz zawodowców wyjechali również okoliczni ochotnicy z Nietkowic, Pomorska oraz Brodów.

Sytuacja na miejscu była dość trudna, ponieważ ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Pierwsi strażacy, którzy dojechali do lasu starali się jak najbardziej ograniczyć możliwość dalszego szerzenia się pożaru. W międzyczasie do walki z żywiołem wyjechały dodatkowe dwa zastępy z powiatu krośnieńskiego.

Pożar został zlokalizowany już po kilkunastu minutach. Nie był to jednak koniec pracy dla strażaków. Przez kolejne godziny trzeba było dokładnie przelać całe pogorzelisko. Łącznie spłonął około 1 hektar młodnika.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.