Pijani są sprawcami co dziesiątego wypadku na naszych drogach. Kolejne osoby zatrzymane

23 wrzesień 2018
(2 głosów)
Lubuska Policja / KPP Krosno Odrz.

Policjanci powiatu krośnieńskiego wyeliminowali z dróg trzech kierowców. Rowerzysta miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, kierujący busem kierował pomimo decyzji starosty o zatrzymaniu prawa jazdy, natomiast kierująca audi znajdowała się w stanie po użyciu alkoholu. Rowerzysta został ukarany mandatem karnym, pozostali za swój czyn odpowiedzą przed Sądem.

W czwartek, 20 września około godziny 12.30 w miejscowości Osiecznica, kierujący busem wjechał w znak drogowy, ścinając go. Jak wynikało z relacji kierowcy, chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem wymuszającym na nim pierwszeństwo przejazdu, skręcił gwałtowanie w prawo, zjechał na chodnik i uderzył w stojący przy przejściu dla pieszych znak drogowy. Mężczyzna w wyniku zdarzenia nie doznał żadnych obrażeń, uszkodził natomiast znak i kierowany pojazd. W trakcie czynności okazało się, że 54-latek nie powinien siedzieć za kierownicą busa. Zgodnie z decyzją starosty ma on zatrzymane prawo jazdy. Ponadto w związku z uszkodzeniami samochodu oraz brakiem aktualnych badań technicznych funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie dowód rejestracyjny, a auto zostało odholowane na policyjny parking. Zgodnie z art. 180a kodeksu karnego grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Z kolei po godz. 20.00 w Gubinie, patrol ruchu drogowego obserwując zachowanie pieszych i kierowców na drodze, w pewnym momencie zauważył rowerzystę, którego jazda wskazywała że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Po zatrzymaniu go, już wiedzieli że ich przypuszczenia były słuszne. Badanie wykazało, że 52-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

Obecność alkoholu w organizmie wykazało także badanie 29-latki, zatrzymanej do kontroli drogowej około 2.00 w nocy w Krośnie Odrzańskim. Kobieta siedziała za kierownicą audi będąc w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy. Jej auto trafiło na policyjny parking.

Zgodnie z art. 87§1 Kodeksu wykroczeń : Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych. § 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Krosno Odrz.158 133296

 

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.