RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Zielona Góra: Nie ma wolnych karetek? Do pacjenta przyjedzie straż pożarna

08 październik 2018
(5 głosów)
Autor: 
Zielona Góra: Nie ma wolnych karetek? Do pacjenta przyjedzie straż pożarna Redakcja/zdjęcie poglądowe

Z roku na rok strażakom przybywa coraz więcej działań. Obecnie prócz gaszenia pożarów do ich obowiązków doliczamy także działania medyczne. Do takiej sytuacji doszło w poniedziałek, 8 października, w Zielonej Górze. Strażacy wyjechali do akcji z powodu braku dostępnych karetek.

Zgłoszenie z prośbą o wsparcie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło do dyżurnego operacyjnego zielonogórskich strażaków po godzinie 19:45. - Kobieta mieszkająca w budynku przy ul. Władysława Łokietka źle się poczuła - informuje dyżurny.

Do akcji zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2. Strażacy szybko pojawili się pod wskazanym adresem i od razu udzielili pacjentce niezbędnej pomocy. Po kilku minutach zastąpił ich zespół pogotowia z podstacji w Nowogrodzie Bobrzańskim.

Straż pożarna na co dzień współpracuje z innymi służbami w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego. W tym przypadku powodem wezwania był brak dostępnych Zespołów Ratownictwa Medycznego. Pomimo to, iż w Zielonej Górze stacjonuje ich aż pięć to sytuacje, w których nie ma wolnego ambulansu się zdarzają i nadal będą występować. Niestety, karetki nagminnie blokowane są przez osoby, które zamiast pójść do przychodni wolą wezwać zespół pogotowia...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.