RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Kilkukrotnie atakował ludzi. Został zatrzymany i aresztowany (ZDJĘCIA I FILM)

11 październik 2018
(0 głosów)
Lubuska Policja

Zielonogórscy policjanci zatrzymali i doprowadzili do aresztowania 19-latka, podejrzanego o dwa pobicia.

Przeciwko mężczyźnie toczy się przed sądem postępowanie w sprawie innych podobnych przestępstw. Młody mężczyzna ukrywał się przed policjantami od lipca 2018 roku.

Pod koniec lipca 2018 roku na terenie Zielonej Góry grupa nieznanych osób pobiła młodego mężczyznę. Był on przez napastników bity pięściami i kopany po całym ciele. Na skutek napaści pokrzywdzony miał obrażenia głowy, rany ręki i szyi, a także liczne potłuczenia. W toku prowadzonego postępowania okazało się, że był przypadkową ofiarą grupy napastników. Po tym zdarzeniu policjanci ustalili tożsamość osób biorących w nim udział i zatrzymali dwie z nich. Jedną z osób okazał się nieletni, którego sprawą zajął się Sąd Rodzinny, a drugi z mężczyzn został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Policjanci ustalili także tożsamość kolejnej osoby biorącej udział w pobiciu, jednak mężczyzna ukrywał się przed Policją. Podczas wyjaśniania sprawy i zbierania materiału dowodowego okazało się, że ci sami mężczyźni brali udział w jeszcze jednym pobiciu, do którego doszło tego samego dnia tylko kilka godzin wcześniej. Pobicie miało bardzo podobny przebieg - ofiara była przez napastników bita pięściami i kopana po całym ciele. W tym przypadku pokrzywdzony odniósł obrażenia twarzoczaszki, miał połamaną żuchwę i zęby oraz ogólne potłuczenia. Także w tym przypadku ofiarą był przypadkowy mężczyzna. Zarówno w pierwszym jak i drugim zdarzeniu osoby zatrzymane usłyszały zarzuty pobicia za co Kodeks Karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast w związku z tym, że czyn miał charakter chuligański, kara może ulec zaostrzeniu. Ponadto w przypadku zdarzenia o charakterze chuligańskim, sąd najprawdopodobniej orzeknie karę bezwzględnego pozbawienia wolności. Policjanci przez cały czas prowadzili poszukiwania 19-latka, który brał udział w obydwu pobiciach. Młody mężczyzna ukrywał się przed policjantami, bo jak się później okazało, opisane zdarzenia nie są jednak jedynymi „wybrykami”, jakie na swoim koncie miał 19-letni zielonogórzanin. Policjanci ustalili, że w Sądzie Rejonowym toczy się przeciwko niemu postępowanie w sprawie innego pobicia, do którego doszło w maju 2018 roku. Także w tym przypadku ofiara agresywnych napastników, którą była po raz kolejny przypadkowa osoba, odniosła poważne obrażenia. 19-latek usłyszał zarzut pobicia, a zdarzenie zostało zakwalifikowane jako czyn o charakterze chuligańskim. Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi za zwrócenie się do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 19-latka. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze przychylił się do wniosku i wydał decyzję o aresztowaniu go na 3 miesiące.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.