RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Samochód "widmo" potrącił rowerzystkę na deptaku w Zielonej Górze (FILM, ZDJĘCIA)

11 październik 2018
(2 głosów)
Autor: 
Samochód "widmo" potrącił rowerzystkę na deptaku KMP Zielona Góra

We wtorek, 9 października, miejski monitoring na zielonogórskim deptaku zarejestrował bardzo niebezpieczną sytuację. Osobowy Ford pozostawiony przez nieostrożnego kierowcę stoczył się z górki wprost na kobietę, która odpoczywała przy jednej z ławek.

Miejski monitoring obok wspomagania służb pozwala także na zarejestrowanie zdarzeń, które są wyjątkowo nietypowe i niespodziewane. - Pokazuje nam, że niebezpieczna sytuacja może się trafić także tam, gdzie czujemy się bezpiecznie. Bo czy zielonogórzanka odpoczywająca przy ławce na deptaku wyłączonym z ruchu pojazdów mogła spodziewać się potrącenia przez samochód - zaznacza podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Do groźnego zdarzenia doszło w miniony wtorek, 9 października, w południe. Nierozsądny kierowca samochodu osobowego zaparkował na pochyłym deptaku i prawdopodobnie nie zaciągnął hamulca ręcznego. Samochód tocząc się nabrał na tyle dużej prędkości, że siła uderzenia nie tylko przewróciła rowerzystkę, ale także połamała ławkę.

Pechowa zielonogórzanka utknęła pod samochodem. - Zachowaniem godnym pochwały wykazali się świadkowie zdarzenia, którzy natychmiast ruszyli z pomocą. Kilka osób odepchnęło samochód uwalniając poszkodowaną - dodaje Barska. Na miejscu szybko znalazł się także patrol policji, który pełnił służbę w rejonie. Kobieta z podejrzeniami złamań trafiła do szpitala. Na szczęście okazało się, że obrażenia nie były zbyt poważne.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Nieroztropny kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i otrzymał 6 punktów karnych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.