Tragedia na torach (ZDJĘCIA)

01 listopad 2018
(4 głosów)
gorzowianin.com

W czwartek, 1 listopada na przejeździe kolejowym w miejscowości Sarbiewo doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kobieta kierująca Citroenem wjechała wprost pod nadjeżdżający szynobus relacji Gorzów – Poznań.

Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne, w tym 11-letnie dziecko.

Informację o tragicznym w skutkach wypadku otrzymaliśmy od dziennikarzy portalu gorzowianin.com. W czwartek 1 listopada po godzinie 10:00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Sarbiewo w powiecie strzelecko-drezdeneckim doszło do zderzenia szynobusu i samochodu osobowego marki Citroen.

Z niewyjaśnionych przyczyn kobieta kierująca pojazdem wjechała wprost pod nadjeżdżający szynobus relacji Gorzów – Poznań. Samochodem podróżowały cztery kobiety, w tym dziecko. Niestety, jedna osoba zginęła na miejscu, a pozostałe zostały ranne.

Ruch pociągów na trasie Gorzów – Krzyż został wstrzymany. Szynobusem podróżowało łącznie 80 osób, nikomu z podróżnych nic się nie stało. W dalszą trasę zostali zabrani autobusem komunikacji zastępczej.

AKTUALIZACJA

Godzina 12.00: - Póki co, wyjaśniamy dlaczego 36-letnia kobieta nie zatrzymała się przed znakiem STOP i wjechała wprost pod nadjeżdżający szynobus. W wyniku zderzenia zginęła 57-letnia kobieta, która była pasażerką i siedziała na fotelu obok kierowcy. Ranna została jeszcze jedna kobieta i 11-letnia dziewczynka - mówi Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. Dwie kobiety zostały przetransportowane karetkami pogotowia do szpitala, natomiast 11-letnią dziewczynkę zabrał śmigłowiec LPR. Chociaż szynobus, dopiero co ruszył ze stacji Sarbiewo, to siła uderzenia była tak duża, że osobowy Citroen dachował i zatrzymał się w przydrożnym rowie, kołami do góry. Natomiast szynobus zatrzymał się kilkadziesiąt metrów za przejazdem kolejowym.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.