Trzy miesiące aresztu dla trzech podejrzanych o rozbój

06 listopad 2018
(2 głosów)
Trzy miesiące aresztu dla trzech podejrzanych o rozbój Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Dzielnicowi z żarskiej komendy tej samej nocy zatrzymali trzech podejrzanych o rozbój. Każdy z nich miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Usłyszeli już zarzuty. Podejrzanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował mężczyzn na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w nocy 1 listopada na jednej z ulic w Żarach. Do pokrzywdzonego podeszło trzech mężczyzn. Jeden z nich uderzył go w twarz i kiedy pokrzywdzony upadł na ziemię, pozostali kopali i uderzali go na przemian. Z kieszeni wyjęli portfel. Kiedy po sprawdzeniu okazało się, że nie ma w nim gotówki, zabrali reklamówkę z alkoholem i oddalili się. Dyżurny żarskiej jednostki na miejsce skierował dzielnicowych i pogotowie. Po wstępnych ustaleniach, policjanci udali się w rejon sprawdzając ulice za sprawcami rozboju. Po krótkim czasie funkcjonariusze zatrzymali trzech podejrzanych, dwóch w wieku 35 lat i jednego 46-latka (mieszkańcy Żar). Wszyscy znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Z blisko trzema promilami alkoholu w organizmie trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu w prokuraturze usłyszeli zarzuty rozboju. Najbliższe trzy miesiące spędzą teraz za kratami, bowiem sąd przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował mężczyzn. Za tego typu przestępstwo może grozićnawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: kom. Aneta Berestecka Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.