RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

#Czerwonka: Coraz więcej strażaków z lubuskiego na L4. Apogeum już jutro

08 listopad 2018
(8 głosów)
Autor:  Redakcja
#Czerwonka: Coraz więcej strażaków z lubuskiego na L4. Apogeum już jutro Redakcja

Protest funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej znacząco się zaostrzył, strażacy masowo przechodzą na L4 z powodu "Czerwonki", która opanowała już całe województwo. Funkcjonariusze walczą o lepsze płace i zmiany w systemie emerytalnym.

Państwowa Straż Pożarna swój protest rozpoczęła 16 lipca. Wtedy to stosownie oznakowane zostały służbowe pojazdy, m.in. kartki formatu A4 za przednią szybą pojazdu z napisem "AKCJA PROTESTACYJNA" oraz flagi Solidarność. W ostatnich dniach protest funkcjonariuszy PSP znacząco się zaostrzył. Wielu strażaków przeszło na zwolnienia lekarskie co w znacznym stopniu sparaliżowało funkcjonowanie jednostek.

Z nieoficjalnych informacji przekazanych przez anonimowych strażaków z Zielonej Góry, na zwolnieniu lekarskim przebywa obecnie ponad 90 procent ratowników z Jednostek Ratowniczo Gaśniczych nr 1 i 2. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, strażaków przechodzących na L4 przybywa z dnia na dzień. Przy zielonogórskich jednostkach pojawiły się również plakaty: "Dziś to my potrzebujemy POMOCY. Protest Służb Mundurowych". - W Zielonej Górze na zwolnieniu lekarskim przebywa aktualnie 38 strażaków (informację uzyskaliśmy 8 listopada, ok. godziny 11 - przyp. red.) - mówił dla NewsLubuski.pl kpt. Dariusz Szymura, rzecznik prasowy KW PSP w Gorzowie Wlkp.

W innych miastach województwa lubuskiego sytuacja nie wygląda lepiej. Z nieoficjalnych informacji od strażaków wiemy, że "Czerwonka" daje się we znaki m.in. w Krośnie Odrzańskim i Gubinie, gdzie podczas dzisiejszej zmiany dyżur pełniło zaledwie kilku strażaków. Na zwolnieniach lekarskich przebywają również ratownicy z Sulechowa - 90 procent, Nowej Soli - ponad połowa oraz Świebodzina - 90 procent. Do służby kierowani są strażacy, którzy pełnią funkcje administracyjne. Jak ustalił portal NewsLubuski.pl jutro sytuacja nie ulegnie poprawie, kolejni strażacy zapowiadają przejście na L4. W niektórych jednostkach nie będzie komu przejąć służby.

- Ciągłość służby w województwie lubuskim, jeśli chodzi o Państwową Straż Pożarną jest zachowana. Mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie. - uspokaja kpt. Dariusz Szymura, rzecznik prasowy KW PSP w Gorzowie Wlkp.

Związkowcy podpisali porozumienie z MSWiA. Więcej informacji: "PILNE! Koniec protestu, funkcjonariusze wracają do służby. Jest porozumienie z MSWiA"

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.