RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

18 listopad 2018
(2 głosów)
Pixabay

W niedzielę 18 listopada obchodzony jest w tym roku Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

Jednym z głównych zadań Policji jest dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, dlatego też wiele naszych różnokierunkowych działań dotyczy ograniczania liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych.

Wypadki drogowe zdarzają się na całym Świecie. Statystyki wskazują, że codziennie około 140 tysięcy osób jest poszkodowanych w wypadkach drogowych, a w ich wyniku 3 tysiące osób umiera i 15 tysięcy zostaje niepełnosprawne do końca życia.

Światowy dzień pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych po raz pierwszy obchodzony był w 1993 roku z inicjatywy kilku organizacji zajmujących się bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło w 2005 roku rezolucję ustanawiającą trzecią niedzielę listopada Światowym Dniem pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych (Word Day of Remembrance for Road Cash Victims).

W powiecie zielonogórskim do dzisiaj śmierć w wyniku wypadku poniosło 9 osób. W całym 2017 było 10 ofiar śmiertelnych, o 14 mniej niż w roku 2016, kiedy w wyniku wypadków śmierć poniosły aż 24 osoby. Najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych w naszym powiecie są od wielu lat prędkość – 30% , niewłaściwe zachowanie wobec pieszych – 20% i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu – 20%.

Źródło: podinsp. Małgorzata Barska Zespół Prasowy KMP w Zielonej Górze

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.