Zrywał krzyże z nagrobków i przetapiał na złom

29 listopad 2018
(1 głos)
Zrywał krzyże z nagrobków i przetapiał na złom Lubuska Policja

Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który na iłowskim cmentarzu ograbiał nagrobki z krzyży oraz elementów ozdobnych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty i grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie na terenie Iłowej doszło do ograbienia nagrobków z krzyży oraz elementów ozdobnych z cmentarza komunalnego. Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej prowadzili intensywne działania w tej sprawie, dzięki którym ustalili podejrzanego o te przestępstwa oraz odzyskali częściowo skradzione mienie. Jak się okazało mężczyzna siłowo odrywał krzyże i elementy od nagrobków, które następnie przetapiał w piecu kaflowym, aby uzyskać z nich złom. Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 40-letniemu mężczyźnie na tą chwilę pięciu zarzutów. Sprawa jest jednak rozwojowa. 40-latkowi za ograbienie grobu lub innego miejsca spoczynku zmarłego grozi kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do lat ośmiu.

Źródło: st. sierż. Aleksandra Jaszczuk Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.