Podrobił karty i ukradł ponad 94 tys. litrów paliwa. Wlewał je do specjalnego zbiornika (ZDJĘCIA)

30 listopad 2018
(1 głos)
Autor: 
Podrobił karty i ukradł ponad 94 tys. litrów paliwa KPP Krosno Odrz.

Policjanci z Gubina zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który tankował paliwo przy użyciu podrobionych kart. Mężczyzna ukradł łącznie ponad 94 tys. litrów paliwa. Działał również poza Lubuskiem. Najbliższe miesiące spędzi teraz w areszcie.

Na terenie gminy Gubin często dochodziło do tankowania paliwa za pomocą podrobionych kart paliwowych. Funkcjonariusze kryminalni ustalili, że za wszystkim może stać jeden z mieszkańców powiatu krośnieńskiego. U przedstawiciela firmy transportowej, na szkodę której działał mężczyzna, proceder ten miał trwać od kwietnia do listopada bieżącego roku.

W poniedziałek, 26 listopada, funkcjonariusze zatrzymali 44-letniego mężczyznę w miejscu zamieszkania. - Zabezpieczyli u niego między innymi ponad 50 kart z paskiem magnetycznym, skimer, kilka kompletów tablic rejestracyjnych oraz komputer. Kryminalni dotarli też do pojazdu, który służył do kradzieży. W busie znajdował się zbiornik o pojemności 1000 litrów, do którego mężczyzna tankował paliwo - mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzecznik krośnieńskiej policji.

W środę mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim, gdzie został przesłuchany. Mężczyźnie zarzuca się, że w trzech miejscowościach na terenie województwa lubuskiego, śląskiego i małopolskiego oraz w pięciu miejscowościach na terenie Włoch, dokonał łącznie 245 tankowań paliwa. Do sprawy zabezpieczono majątek podejrzanego na kwotę 40 tys. złotych.

Prokurator złożył wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny. Sąd przychylił się do niego i zadecydował, że 44-latek spędzi najbliższe miesiące w areszcie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.