Chodniki skute lodem. Ponad 50 osób trafiło do szpitala w Zielonej Górze, lecz to nie koniec

01 grudzień 2018
(3 głosów)
Autor: 
Chodniki skute lodem. 50 osób trafiło do szpitala w Zielonej Górze, lecz to nie koniec Redakcja

Zielona Góra niemalże w całości skuta lodem. Nocne opady deszczu i mróz spowodowały ślizgawicę. Piesi przewracają się wręcz notorycznie.

Oblodzone chodniki zdecydowanie przełożyły się na zwiększoną ilość interwencji zielonogórskich Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz pacjentów w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. - Do szpitala trafiło już 50 osób. Jedna osoba w stanie poważnym została przyjęta na Oddział Neurologii - mówi lek. Szymon Michniewicz, kierownik SOR-u.

Liczba poszkodowanych z pewnością będzie zmieniać się z godziny na godzinę, ponieważ ekipy pogotowia mają pełne ręce roboty. Sytuację utrudnia fakt, że na wielu chodnikach w mieście nadal nie widać piasku. Jak poinformowała nas czytelniczka Kamila, na całym deptaku ludzie chodzą tiptopkami.

- Najlepiej, aby starsze osoby w ogóle nie wychodziły dzisiaj z domu - dodaje Michniewicz.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.