RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Atak na kierowcę piaskarki w Zielonej Górze (ZDJĘCIA i FILM)

04 grudzień 2018
(1 głos)
Atak na kierowcę piaskarki Lubuska Policja

Zielonogórscy policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę, który rzucił się na przejeżdżającą piaskarkę, a następnie na pracownika Miejskiego Zakładu Gospodarki komunalnej i uszkodził obsługiwaną przez niego maszynę. Mężczyzna był nietrzeźwy. Odpowie za atak na pracownika i uszkodzenie pojazdu.

Straty przez niego spowodowane wyceniono na co najmniej 3 tys. zł. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

W sobotę, 1 grudnia pracownik miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej wykonywał prace porządkowe na zielonogórskim deptaku posypując nawierzchnię piaskiem i solą, aby nie był śliska dla przechodniów. W pewnym momencie, gdy przejeżdżał pomiędzy ratuszem, a ulicą Pod Filarami podbiegł do niego nieznany nietrzeźwy mężczyzna, kopnął w pług i uderzył w bok pojazdu uszkadzając lusterko. Pracownik ZGK zatrzymał się i wysiadł. Między mężczyznami doszło do szarpaniny. Sytuację próbowała załagodzić młoda kobieta, towarzysząca agresorowi, jednak ten nie odpuszczał.

W pewnym momencie pracownik ZGK zadzwonił pod numer alarmowy, żeby wezwać Policję, a następnie schował się do wnętrza pojazdu. Wtedy agresja napastnika skierowała się na sprzęt. Próbował otworzyć drzwi, żeby dostać się do wnętrza, a następnie zaczął uderzać w szybę, która pod wpływem zadawanych ciosów pękła. Napastnik przez otwór po wybitej szybie próbował jeszcze uderzyć kierowcę. Po chwili wraz ze swoją towarzyszką odszedł w kierunku ul. Mariackiej. W chwilę później został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany agresywny mężczyzna to 23-letni mieszkaniec Zielonej Góry.

Zielonogórscy policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, w czym niewątpliwie pomoże nagranie z miejskiego monitoringu, który zarejestrował całą sytuację. Straty spowodowane przez nietrzeźwego agresora wycenione zostały na co najmniej 3 tys. zł. 23-latek odpowie za uszkodzenie ciała pracownika ZGK oraz uszkodzenie mienia. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska Zespół Prasowy KMP w Zielonej Górze

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.