RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Warte 130 tys. zł. Audi Q7 skradzione w Gubinie znalezione na Dolnym Śląsku (ZDJĘCIA, FILM)

04 grudzień 2018
(2 głosów)
Autor: 
Audi Q7 skradzione w Gubinie znalezione na Dolnym Śląsku KPP Krosno Odrz.

Samochód marki Audi Q7 o wartości blisko 130 tysięcy złotych skradziono w nocy z 9 na 10 listopada. Po blisko miesiącu działań pojazd został odnaleziony, a do sprawy zatrzymano dwie osoby z powiatu jaworskiego na Dolnym Śląsku. Sprawcom postawiono już zarzut kradzieży z włamaniem pojazdu. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa została zlecona do dalszego postępowania policjantom z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Gubinie. W wyniku podjętych czynności operacyjno-rozpoznawczych ustalili oni osoby, które mogły dopuścić się tego przestępstwa oraz miejsce w którym znajuje się skradzione auto.

Wszystkie ustalenia potwierdziły się w piątek, 30 listopada. Wówczas na teren wytypowanej posesji znajdującej się w powiecie jaworskim weszli policjanci. Funkcjonariusze zabezpieczyli Audi, do którego przyczepione były tablice rejestracyjne pochodzące od innego pojazdu. Ponadto na miejscu zatrzymali również dwie osoby podejrzewane o kradzież pojazdu.

W trakcie dalszych czynności kryminalni ujawnili między innymi zagłuszarkę sygnałów GPS, dwa komplety tablic rejestracyjnych i pudełko z marihuaną. Ponadto ujawnili oni rewolwer hukowy wraz z amunicją oraz replikę karabinu. Przedmioty te zostaną przesłane do biegłego z zakresu badań broni i balistyki, celem stwierdzenia czy na ich posiadanie wymagane jest zezwolenie.

Do sprawy zatrzymano 32-letniego mężczyznę oraz 31-letnią kobietę. W sobotę, 1 grudnia, zostali oni doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim celem przeprowadzenia niezbędnych czynności. Oboje usłyszeli wówczas zarzut kradzieży z włamaniem. Dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec 31-letniej kobiety środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenie majątkowe, natomiast wobec 32-latka złożył wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania, do którego sąd się przychylił.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.