RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Marat – policyjny pies rozpoczyna służbę

14 grudzień 2018
(1 głos)
Marat – policyjny pies rozpoczyna służbę Lubuska Policja

W zielonogórskiej komendzie rozpoczął w tym tygodniu służbę wyjątkowy funkcjonariusz – 15 miesięczny owczarek niemiecki. Razem ze swoim przewodnikiem asp. Kamilem Wróblewskim przygotowuje się teraz do pracy w policyjnych patrolach.

Policyjne psy są dla policjantów przewodników wspaniałymi partnerami w czasie służby. Więź jaka rodzi się między psem a przewodnikiem decyduje o skuteczności ich wspólnych działań w pościgu, w akcji poszukiwawczej czy w poszukiwaniu narkotyków lub materiałów wybuchowych.

Zielonogórska komenda ma do dyspozycji 9 psów, 7 z nich przeszkolonych jest do służby patrolowo-interwencyjnej. Dwa psy są specjalnie wyszkolone do wyszukiwania narkotyków i materiałów wybuchowych. Marat zasili szeregi psów patrolowo-interwencyjnych. Kiedy oglądamy pokazy szybkości i siły policyjnych psów, to widać że żaden przestępca nie ma z nimi szans – lepiej niech wykona polecenia policjanta i nie ryzykuje spotkania z potężnymi szczękami niemieckiego owczarka.

Nie każdy pies może służyć w policyjnych szeregach. Psy przywożone przez hodowców na egzaminy muszą mieć specjalne predyspozycje, nie mogą bać się hałasu, muszą mieć odpowiedni poziom agresji, reagować na polecenia. Marat zdał egzaminy pomyślnie i został właśnie nowym zielonogórskim policyjnym psem. Jest drugim psem aspiranta Kamila Wróblewskiego, który od 12 lat służy w policyjnych szeregach, a 5 lat temu został przewodnikiem psa policyjnego.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska KMP w Zielonej Górze

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.