Policyjne działania pod kryptonimem "Boże Narodzenie"

23 grudzień 2018
(2 głosów)
Policyjne działania "Boże Narodzenie" KWP Gorzów Wielkopolski

Przed nami jeden z najwspanialszych okresów w roku. Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy spotykamy się w rodzinnym gronie. Wielu, aby przełamać się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia najbliższym pokona setki kilometrów. W bezpiecznym dotarciu do celu pomogą lubuscy policjanci.

Czas świątecznych przygotowań trwa w najlepsze. Każdy chce zdążyć na czas z prezentami, porządkami, zakupami oraz dotarciem do domów swych krewnych. Pełna mobilizacja i wsteczne odliczanie już dawno się rozpoczęły. Warto przy tym wszystkim zachować umiar. Ten bez wątpienia konieczny będzie na drogach.

Nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych czuwać będą policjanci, dla których rozpoczęły się właśnie wzmożone działania. Te potrwają do zakończenia świąt. Kontrola trzeźwości kierowców, prędkości z jakimi się poruszają, stanu technicznego pojazdów to główne czynniki które trafią pod lupę funkcjonariuszy ruchu drogowego. Zatem noga z gazu. Każdy zdąży przywitać się z najbliższymi i przełamać się z nimi opłatkiem. Warunkiem jest tylko zdrowy rozsądek i ostrożność.

- Zrezygnujmy z ryzykownych manewrów, które zagrożą nie tylko nam i naszym pasażerom ale także innym kierowcom. Z pewnością przyda się dużo cierpliwości, bo momentami na drogach będzie tłoczno. Ale nie złośćmy się na siebie chociaż w ten piękny, świąteczny czas. Odłóżmy złowrogie gesty i słowa i sprawmy, aby kultura osobista i życzliwość na drodze wzięła górę nad emocjami. To na pewno przełoży się także na bezpieczeństwo. - apeluje nadkom. Marcin Maludy - Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Przypominamy, że w każdej chwili możesz zapisać się do systemu informowania o bieżących zagrożeniach związanych z sytuacjami na drogach oraz zjawiskami atmosferycznymi występującymi w województwie lubuskim - KLIKNIJ TUTAJ!

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.