RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Nietrzeźwy pchał auto po kolizji

02 styczeń 2019
(1 głos)
Nietrzeźwy pchał auto po kolizji Pixabay

We wtorek, 1 stycznia policjant żagańskiej patrolówki zauważył na jednej z ulic na terenie Żagania samochód osobowy, którego kierujący uderzył w latarnię.

Policjant zanim podbiegł do miejsca zdarzenia, widział jak kierujący wysiada ze swojego samochodu i próbuje go przepchnąć w inne miejsce.

Przybyły na miejsce patrol przebadał 36-letniego mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że kierujący miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. 36-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy, którym nie cieszył się długo, ponieważ miał je od zeszłego roku.

Pomimo licznych apeli oraz wielu tragicznych zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących nadal spotykamy się z brakiem odpowiedzialności, wyobraźni i zdrowego rozsądku na drodze. Reagujmy kiedy mamy informację o nietrzeźwym kierującym dzwoniąc na numer alarmowy 112. Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie zarówno dla nas, jak i naszych bliskich.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Źródło: st. sierż. Aleksandra Jaszczuk

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.