RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Oszust podał się za funkcjonariusza CBŚP i przejął 25 tys. zł

02 styczeń 2019
(2 głosów)
Oszust podał się za funkcjonariusza CBŚP i przejął 25 tys. zł Pixabay

Nieznany mężczyzna zadzwonił do pokrzywdzonej podając się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Oszust poinformował kobietę, że sprawca chce wziąć kredyt w jej imieniu.

Po uzyskaniu danych do logowania przejął środki finansowe pokrzywdzonej, która straciła w ten sposób 25 tys. zł. Nie dajmy się oszukać i nigdy nie przekazujmy naszych danych oraz oszczędności.

W poniedziałek, 31 grudnia do żarskiej komendy zgłosiła się 50-letnia mieszkanka Żar, która złożyła zawiadomienie o oszustwie. Jak poinformowała kobieta w godzinach porannych na telefon komórkowy zadzwonił do niej mężczyzna. Poinformował, że jest funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego Policji, a środki na jej koncie są zagrożone. W dalszej rozmowie wzbudzając zaufanie kobiety, uzyskał dane do konta internetowego i przejął pieniądze, które miała na koncie. Przypadków tego typu oszustw w całej Polsce jest wiele. Są nagłaśniane, aby przestrzec innych przed działaniem przestępców. Słyszymy o tych zdarzeniach w telewizji, radiu, czytamy w gazetach, lecz mimo tego oszustom udaje się okraść kolejne osoby. Sprawcy dzwonią podając się za krewnych, pracowników ZUS, policjantów, a ostatnio za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji.

Przestrzegamy przed oszustami. Należy być nieufnym wobec nieznajomych, w szczególności, gdy chodzi o przekazywanie pieniędzy. Chrońmy także nasze dane dotyczące numeru pesel, dowodu osobistego, a w szczególności dane do logowania do kont internetowych. Pamiętajmy także, że policjanci nigdy nie żądają wpłaty pieniędzy. O każdej próbie lub oszustwie należy, bez zbędnej zwłoki poinformować Policję dzwoniąc na bezpłatny numer telefonu 112.

nadkom. Marcin Maludy Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.