RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

44 zarzuty i kilkadziesiąt tysięcy złotych strat. Jest akt oskarżenia przeciwko oszustom

03 styczeń 2019
(1 głos)
44 zarzuty i kilkadziesiąt tysięcy złotych strat. Jest akt oskarżenia przeciwko oszustom Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Kryminalni ze Strzelec Krajeńskich, wspólnie z prokuratorem skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom podejrzanych o kilkadziesiąt oszustw.

37-latek i jego o pięć lat młodszy kolega usłyszeli w sumie 44 zarzuty. Straty, które spowodowali u pokrzywdzonych podmiotów gospodarczych sięgają 60 tys. złotych. Obaj przyznali się do stawianych zarzutów.

Sposób działania mężczyzn był prosty, ale jak się okazało niestety skuteczny. Ten przestępczy proceder miał swój początek kilka lat wcześniej. Wtedy po raz pierwszy mężczyźni pracując jako autoryzowani doradcy biznesowi zawierali fikcyjne umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych z różnymi podmiotami gospodarczymi. W ten sposób nielegalnie pozyskiwali telefony komórkowe i inne urządzenia telekomunikacyjne, które następnie sprzedawali. Oszuści wykorzystywali do tego m.in. podrobione podpisy. W sumie ich ofiarami padło dziewięć firm. Straty, jakie z tego tytułu spowodowali sięgają 60 tys. złotych.

Nad sprawą, która była wielowątkowa i skomplikowana od samego początku pracowali strzeleccy policjanci z Wydziału Kryminalnego. Stało przed nimi wyjątkowo trudne zadanie. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi śledczych, którzy wykonali żmudną i konsekwentną pracą dochodzeniowo-śledczą, zebrany materiał dowodowy przyniósł pozytywne rezultaty. Po jego analizie przedstawiono 37 i 32-latkowi w sumie 44-zarzuty, z których większość związana jest z oszustwami.

Jeszcze w grudniu 2018 r. dzięki wspólnej pracy policjantów i prokuratorów został skierowany przeciwko podejrzanym akt oskarżenia, który liczy 44 zarzuty. Za oszustwa grozi im nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: nadkom. Marcin Maludy Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.