RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Okradł załogę pogotowia ratunkowego. Łupem padły morfina, relanium i radiostacje

04 styczeń 2019
(1 głos)
Okradł załogę pogotowia ratunkowego. Łupem padły morfina, relanium i radiostacje Lubuska Policja

Mężczyzna podejrzany o kradzież wyposażenia karetki pogotowia ratunkowego jest już po zarzutach. Kryminalni zatrzymali 34-latka w jego miejscu zamieszkania.

Tam też znaleźli skradzione dwa radiotelefony oraz leki, między innymi ampułki z morfiną i relanium. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Sprawa skierowana zostanie do sądu. Całość skradzionego mienia powróci do załogi pogotowia ratunkowego.

W środę, 2 stycznia około 2 w nocy, dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, iż prawdopodobnie przewożony do szpitala w Zielonej Górze mężczyzna, podczas przekazywania go do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, z szuflady znajdującej się w karetce pogotowia ratunkowego ukradł dwa radiotelefony oraz dwie saszetki. Znajdowały się w nich między innymi ampułki z morfiną i relanium, a także inne różnego rodzaju leki. Jak ustalono zgłaszający poinformował szpital o swoich podejrzeniach, jednak nie było możliwości sprawdzenia mężczyzny, gdyż został zwolniony do domu. Policjanci mając informację o zdarzeniu rozpoczęli poszukiwania znanego im 34-latka. W realizację sprawy włączyli się kryminalni krośnieńskiej komendy, którzy jeszcze tego samego dnia (2 stycznia) zastali go w miejscu zamieszkania. Podejrzenia ratownika medycznego okazały się słuszne, bowiem w domu mężczyzny, policjanci odnaleźli skradzione telefony oraz leki o łącznej wartości 5300 złotych. 34-latek w chwili zatrzymania miał przeszło dwa promile alkoholu w organizmie. W czwartek (3 stycznia) usłyszał dwa zarzuty. Poniesienie odpowiedzialności zarówno za kradzież rzeczy zgodnie z art. 278§1 Kodeksu Karnego jak i kradzież środków odurzających i innych substancji o których mowa w art. 64§1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Oba czyny zagrożone są karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Sprawa skierowana zostanie do sądu. Zabezpieczone mienie w całości wróci do załogi pogotowia ratunkowego.

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.