RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Postrzelił mężczyznę. Szybko ustalony i zatrzymany przez Policję

04 styczeń 2019
(1 głos)

Zielonogórscy policjanci zatrzymali 43-latka podejrzanego o postrzelenie innego mężczyzny. Zatrzymany usłyszał m.in. zarzut nielegalnego posiadania broni palnej i uszkodzenia ciała. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował 43-latka na 3 miesiące.

1 stycznia 2019 przed godz. 11, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który idzie ulicą Podgórną i ma przy sobie broń palną. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce nieumundurowanych policjantów. Gdy policjanci zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez zgłaszającego podeszli do niego i przedstawili się. Mężczyzna cały czas trzymał ręce w kieszeniach, a gdy usłyszał, że ma do czynienia z policjantami, wyciągnął ręce, w prawej dłoni trzymał pistolet. Policjanci zareagowali błyskawicznie, wytrącili mu broń i obezwładnili w kilka sekund. Mężczyzna został zatrzymany a broń zabezpieczona przez policyjnego technika kryminalistyki.

Zatrzymany to znany policjantom 43-letni zielonogórzanin, wcześniej wielokrotnie notowany i karany za różne przestępstwa, które miał popełniać nie tylko na terenie Zielonej Góry, ale także w innych częściach kraju. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy – miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto został mu pobrana krew na obecność środków odurzających. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli leżącego na podłodze innego mężczyznę z raną postrzałową nogi. Trwają czynności operacyjne i procesowe, które pozwolą ustalić przebieg zdarzenia w mieszkaniu.

Mężczyzna został przesłuchany w prokuraturze. Usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i uszkodzenia ciała. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze 43-latek został tymczasowo aresztowany na 3miesiące. W tej sprawie trwa prokuratorskie śledztwo.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska Zespół Prasowy KMP w Zielonej Górze

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.