RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Nieprawidłowości w lubuskich escape roomach

06 styczeń 2019
(1 głos)
Nieprawidłowości w lubuskich escape roomach Adobe Stock

W sobotę 5 stycznia na terenie województwa lubuskiego odbyły się kontrole escape roomów. Strażacy sprawdzili jeden obiekt na terenie Gorzowa i trzy na terenie Zielonej Góry. Wszędzie straż pożarna stwierdziła nieprawidłowości.

Po tragicznych wydarzeniach w Koszalinie, gdzie w piątkowym pożarze escape roomu zginęło pięć 15-latek minister MSWiA Joachim Brudziński oraz komendant główny straży pożarnej Leszek Suski zlecił kontrolę wszystkich escape roomów w całej Polsce. Takich obiektów na terenie kraju jest ponad tysiąc, w tym cztery na terenie województwa lubuskiego – jeden w Gorzowie i trzy w Zielonej Górze.

Kontrole lubuskich escape roomów odbyły się w sobotę 5 stycznia i trwały po kilka godzin. Wszystkie cztery obiekty były sprawdzane pod kątem zabezpieczenia przeciwpożarowego i możliwości szybkiej ewakuacji uczestników zabawy z zamkniętych pokoi.

- Niestety wyniki kontroli wykazały uchybienia i nieprawidłowości we wszystkich czterech escape roomach na terenie województwa lubuskiego. W przypadku Gorzowa wyłączono z użytkowania jeden pokój, który był urządzony nieprawidłowo na poddaszu. Natomiast w Zielonej Górze zostały nałożone dwa mandaty karne w wysokości 500 zł na dwóch właścicieli obiektów – komentuje Dariusz Szymura, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Strażacy nie podjęli żadnej decyzji o zamknięciu escape roomu. Natomiast we wszystkich przypadkach wszczęto postępowanie administracyjne w celu wystawienia decyzji o wyeliminowaniu nieprawidłowości

Źródło: gorzowianin.com

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.