RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Zuchwała kradzież 350 tys. zł

07 styczeń 2019
(2 głosów)
Zuchwałą kradzież 350 tys. zł Lubuska Policja

O wielkim szczęściu może mówić mężczyzna, który został okradziony w chwili gdy zatrzymał się na światłach przed przejściem aby przepuścić pieszych.

Z pomocą przyszli mu policjanci, którzy przejeżdżali w pobliżu. Funkcjonariusze zatrzymali po pościgu sprawcę kradzieży i odzyskali skradzioną torbę z pieniędzmi, w której było 350 tys. zł. Podejrzany został aresztowany na trzy miesiące przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze.

Dwaj zielonogórscy policjanci z Wydziału Prewencji prowadząc działania operacyjne na terenie miasta, poruszali się po ulicach nieoznakowanym radiowozem. W pewnym momencie jadąc ulicą Wojska Polskiego zauważyli mężczyznę, który gonił innego i rozpaczliwie krzyczał „łapać złodzieja”. Policjanci nie zastanawiali się ani chwili, podjechali w kierunku uciekającego mężczyzny, a następnie wyskoczyli z radiowozu i pobiegli za sprawcą. Gdy uciekinier zorientował się, że goni go policjant, i że nie da rady uciec, rzucił torbą z pieniędzmi w goniącego go funkcjonariusza. Ten zrobił unik i wiedząc, że biegnie za nim kolega, który zabierze torbę, kontynuował pościg. W pewnym momencie gdy zbliżył się do uciekającego mężczyzny, krzyknął „stój Policja”, następnie rzucił się na niego i powalił na ziemię.

W trakcie szamotaniny okazało się, że młody mężczyzna jest bardzo silny i sprawny fizycznie, cały czas stawiał opór i próbował się oswobodzić. Na miejsce dobiegł także drugi policjant wraz z pokrzywdzonym. Zatrzymany mężczyzna cały czas próbował się wyrwać z uścisku. Widząc to policjanci wezwali na miejsce kolejny patrol. W pewnym momencie dołączył do nich postronny świadek, który pomagał policjantom przytrzymać złodzieja do przyjazdu wezwanego na miejsce patrolu. Zatrzymanym mężczyzną okazał się 28-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który nie był wcześniej notowany. 28-latek najprawdopodobniej współdziałał z innymi osobami i wcześniej obserwował swoją ofiarę. W tej sprawie policjanci prowadzą postępowanie, które wyjaśni wszystkie okoliczności zdarzenia, a także będą sprawdzać czy zatrzymany mężczyzna nie ma na swoim koncie także innych podobnych przestępstw. Odzyskane pieniądze zostały zwrócone właścicielowi. 28-latek usłyszał zarzut kradzieży mienia znacznej wartości.

Według Kodeksu Karnego za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Gorze 28-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.