RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Nieletni podejrzani o rozboje zatrzymani przez policjantów

08 styczeń 2019
(1 głos)
Nieletni podejrzani o rozboje zatrzymani przez policjantów Lubuska Policja

Policjanci zatrzymali dwóch nieletnich podejrzanych o co najmniej kilkanaście przestępstw rozbójniczych na terenie Zielonej Góry i województwa lubuskiego. Obaj są znani Policji, a jeden z nich był już wielokrotnie notowany za rozboje.

W ostatnim czasie na terenie Zielonej Góry doszło do kilku rozbojów, których ofiarami padły osoby nieletnie. W jednym przypadku sprawcy podeszli do nastolatka, szarpali go i grożąc pobiciem kazali mu zdjąć buty i czapkę. Gdy chłopak to zrobił zabrali je i uciekli. W innym przypadku, do idącego ulicą chłopaka podeszło dwóch innych nastolatków i zażądało telefonu komórkowego strasząc pobiciem. Gdy chłopak wyciągnął telefon, wyrwali mu go z ręki, odepchnęli go i uciekli.

Po tych zgłoszeniach zielonogórscy policjanci podjęli działania operacyjne i bardzo szybko ustalili, że w obydwu przypadkach napastnikami były te same osoby - dwaj nieletni, 15- i 16-latek, znani policjantom i już wcześniej notowani podobne przestępstwa. Wiedząc, że nieletni często zmieniają miejsce pobytu i nie będzie łatwo ich zatrzymać, podjęli intensywne działania i w ich wyniku namierzyli obydwu nastolatków.

Do zatrzymania doszło na jednej z ulic w centrum miasta. Kryminalni w nieoznakowanym radiowozie zauważyli obydwu chłopców idących ulicą. Natychmiast zatrzymali obydwu. Nastolatki byli zaskoczeni i nie spodziewali się zatrzymania. Jeden z nich miał przy sobie dokumenty, które jak się później okazało pochodziły z przestępstwa, do którego doszło w Gorzowie Wlkp. Jak ustalili policjanci, nieletni na swoje ofiary typowali osoby w podobnym do nich wieku, nad którymi mieli przewagę. Nie atakowali osób dorosłych. Zwykle były to przypadkowe ofiary, które spotykali na swojej drodze. Za każdym razem bili, szarpali i grozili napadniętym osobom

Obaj nieletni usłyszeli zarzuty za przestępstwa rozbójnicze. 15-latkowi przedstawiono siedem zarzutów, natomiast 16-latkowi aż dwanaście. Decyzją Sądu Rodzinnego 15-latek trafi do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, natomiast 16-latek do Schroniska dla Nieletnich.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska Zespół Prasowy KMP w Zielonej Górze

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.