Ominął stojące auto i prawie potrącił pieszego na pasach w Gubinie. Szuka go policja (FILM)

19 styczeń 2019
(3 głosów)
Autor: 
Ominął stojące auto i prawie potrącił pieszego na pasach w Gubinie KPP Krosno Odrzańskie

Policjanci z Gubina poszukują świadków niebezpiecznej sytuacji, do której doszło na początku stycznia. Kierowca osobówki ominął pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i o mały włos nie potrącił przechodzącego mężczyzny.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 7 stycznia, o godzinie 7:58. Kierowca samochodu osobowego jadąc ul. Rycerską w kierunku ulicy Platanowej w Gubinie, ominął pojazd, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, w celu ustąpienia pierwszeństwa mężczyźnie znajdującemu się na pasach. Zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie, lecz czujny pieszy w porę zatrzymał się na jezdni.

Sprawa trafiła do Zespołu ds. wykroczeń Komisariatu Policji w Gubinie. - Kierowca spowodował swoim zachowaniem realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Osoby, które w tym czasie znajdowały się w rejonie skrzyżowania Rycerska-Różana-Platanowa proszone są o kontakt pod numerem telefonu 68 476 34 23 lub z dyżurnym jednostki 68 476 34 11 - informuje asp. szt. Justyna Kulka, rzecznik krośnieńskiej policji.

Przypominamy, że za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi kara grzywny, a nawet zakaz prowadzenia pojazdów. O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje już sąd.

- Mając powyższe zdarzenie na uwadze, apelujmy do kierowców o zmniejszenie prędkości i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych - dodaje asp. szt. Kulka.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.