Wypadek w Świebodzinie. Osobówka potrąciła 85-letniego motorowerzystę

02 luty 2019
(3 głosów)
Autor: 
Wypadek w Świebodzinie. Osobówka potrąciła 85-letniego motorowerzystę KPP Świebodzin

Do zdarzenia doszło w sobotę, 2 lutego, około godziny 10:00. Na ulicy Łużyckiej w Świebodzinie kierowca samochodu osobowego uderzył w motorower prowadzony przez 85-latka. Ranny mężczyzna trafił do szpitala.

- Kierujący pojazdem marki Mazda nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w prawidłowo jadącego motorowerzystę - relacjonuje sierż. sztab. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji. Na miejsce natychmiast wysłano służby ratownicze. Przybył specjalistyczny zespół pogotowia, patrol policji, a nawet zastęp straży pożarnej.

W zdarzeniu ucierpiał 85-letni kierowca motoroweru. Pomocy na miejscu udzielały mu wszystkie służby. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie wykonano mu niezbędne badania. - Wiemy już, że kierowca odniósł obrażenia powyżej siedmiu dni - dodaje Ruciński. Policjanci zakwalifikują więc ten incydent jako wypadek drogowy.

Na ulicy Łużyckiej w Świebodzinie często dochodzi do zdarzeń drogowych. Wiele z nich wynika z ignorancji przepisów oraz nieuwagi kierowców. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i zwracanie szczególnej uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.