RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Ukradli mercedesa wartego ponad 170 tys. złotych. Zostali zatrzymani

06 luty 2019
(1 głos)

Policjanci żarskiej drogówki, na parkingu leśnym pod Żarami, zatrzymali trzech mężczyzn i odzyskali samochód marki Mercedes Sprinter warty ponad 170 tys. złotych. Jak się okazało pojazd skradziony został na terenie Niemiec. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował na trzy miesiące 21 i 34-latka.

Policyjny nos nie zawiódł funkcjonariuszy z żarskiej drogówki, którzy w niedzielny poranek, 3 lutego, rozpoczęli służbę. Przemieszczając się drogą krajową numer 27 na parkingu leśnym przed Żarami zauważyli dwa pojazdy. Pierwszy, Mercedes Sprinter z otwartą przestrzenią ładunkową wypełniony był sprzętem budowlanym, który leżał także obok pojazdu. Do drugiego, marki Audi wsiadło trzech mężczyzn, którzy zamierzali odjechać. Sytuacja wyglądała podejrzanie, więc policjanci zatrzymali podejrzanych do kontroli.

Podczas dalszych czynności, za pośrednictwem dyżurnego ustalono, że pojazd został skradziony w nocy 3 lutego na terenie Niemiec. Samochód warty ponad 170 tys. złotych został zabezpieczony wraz ze znajdującymi się w nim narzędziami. Policjanci będą ustalali, kto jest ich właścicielem. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia zostali przesłuchani. 37-letni mieszkaniec Żar usłyszał zarzut paserstwa, 21-letni obywatel Ukrainy zarzut kradzieży. 34-letni obywatel Ukrainy, który podawał się za Litwina, zarzuty kradzieży z włamaniem oraz posłużenia się dokumentem innej osoby.

Wobec 37-latka zastosowano zabezpieczenie majątkowe o wartości 50 tys. złotych oraz poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. złotych. We wtorek, 5 lutego, sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował podejrzanych w wieku 21 i 34 lat na trzy miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, za paserstwo do lat 5.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.