RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Obezwładnili dostawcę gazem i zabrali mu pizzę

08 luty 2019
(1 głos)
Adobe Stock

Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na dostawcy pizzy, którego obezwładnili za pomocą gazu. To jednak nie jedyne poważne zdarzenie z ich udziałem tego dnia.

Dyżurny zielonogórskiej komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie od właściciela jednej z pizzerii o napadzie na pracownika dostarczającego pizzę. Z relacji zgłaszającego wynikało, że gdy pracownik dojechał pod wskazany przez zamawiającego adres, z klatki schodowej bloku wyszło dwóch mężczyzn, jeden z nich zamiast zapłacić, użył gazu obezwładniając dostawcę po czym zabrał pizzę i obaj weszli z powrotem do bloku.

Zielonogórscy policjanci natychmiast podjęli działania, a w ich wyniku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 22-lat. Obaj są znani Policji i byli już wcześniej wielokrotnie notowani za podobne przestępstwa. Ponadto okazało się, że jeden z nich powinien być w zakładzie poprawczym, do którego nie powrócił z przepustki.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że m.in. ci sami dwaj mężczyźni byli na miejscu innego przestępstwa. Kilkadziesiąt minut przez zatrzymaniem, na jednej z ulic w podobny sposób jak dostawcę pizzy, potraktowali kierującego, który zatrzymał się na ulicy, żeby umożliwić im przejście na drugą stronę. Okazało się, że jeden z nich zaczął kopać samochód, a gdy kierujący wysiadł, żeby zwrócić mu uwagę, rozpylił w jego kierunku gaz. Gdy kierowca schował się do samochodu, napastnik dalej kopał w pojazd, a po chwili podszedł i wybił w nim szybę. Jednocześnie jeden z nich zabrał zdezorientowanemu kierowcy portfel.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze po przesłuchaniu mężczyzn zdecyduje o przedstawieniu im zarzutów oraz ewentualnym skierowaniu wniosku do sądu o tymczasowe aresztowanie. Jeden z nich został już przesłuchany i usłyszał zarzut rozboju. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.