Alkohol za kierownicą, zakaz prowadzenia pojazdów i niezatrzymanie się do kontroli

21 luty 2019
(1 głos)
Alkohol za kierownicą, zakaz prowadzenia pojazdów i niezatrzymanie się do kontroli – policjanci przerwali niebezpieczną jazdę 29-latka Lubuska Policja

Kierowca audi nie zatrzymał się do drogowej kontroli i próbował uciekać przed policjantami. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali kierowcę, którym okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu słubickiego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu, mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu i mając orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za swoje bezmyślne zachowanie i popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

W środę, 20 lutego, kilka minut przed północą policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic w Słubicach kierujący autem może mieć „uszkodzony tłumik” i zakłóca mieszkańcom ciszę nocną. Po krótkiej chwili policjanci zauważyli odpowiadające zgłoszeniu audi A4 i postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, ten jednak zignorował go, dodał gazu i próbował ociekać. Policjanci podjęli za nim pościg. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu, kierujący nadal kontynuował ucieczkę, cały czas przyspieszając i nie reagując na wydawane sygnały. W pewnym momencie kierujący wjechał na jeden z parkingów w Słubicach i zatrzymał pojazd. Policjanci natychmiast uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i go zatrzymali. W trakcie kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą 29-latek, mieszkaniec powiatu słubickiego kierował pomimo wydanego dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Badanie na stan trzeźwości wykazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy i ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

29-latek odpowie teraz przed sądem za popełnione przestępstwa i wykroczenia drogowe. Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: mł. asp. Ewa Murmyło Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

slubice

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.