Jeden wypadek na A2 – dwóch nietrzeźwych kierowców

05 marzec 2019
(1 głos)
Jeden wypadek na A2 – dwóch nietrzeźwych kierowców Policja Lubuska

Na autostradzie A2 w rejonie Świebodzina doszło w niedzielę, 3 marca do wypadku drogowego. W tył naczepy wjechał rozpędzony Ford Transit. W wyniku tego zdarzenia dwóch pasażerów podróżujących busem trafiło do szpitala. Przed biorącą udział w zdarzeniu ciężarówką zatrzymała się druga, prowadzona przez jego kolegę. Jak się później okazało obaj byli pod wpływem alkoholu i obaj utracili prawo jazdy. Wszystkie trzy pojazdy zostały z trasy odholowane przez pomoc drogową.

W niedzielny poranek około godziny 6:15 oficer dyżurny świebodzińskiej jednostki skierował patrol drogówki na autostradę A2. Doszło tam do zdarzenia drogowego w którym były osoby poszkodowane. Po przybyciu na miejsce policjanci na pasie awaryjnym zauważyli dwa zestawy pojazdów ciężarowych oraz busa. Pasażerom z ostatniego pojazdu była właśnie udzielana pomoc.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że kierujący busem 25-letni mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i doprowadził do wjechania w tył naczepy. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały zabrane przez pogotowie do szpitala. W tym przypadku poszkodowanym był kierujący zestawem pojazdów ciężarowych. Podczas rozmowy z nim policjanci zaczęli podejrzewać, że jest pod wpływem alkoholu. Jak się okazało mężczyzna prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Po sprawdzeniu uzyskano wynik 0,29 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu – czyli 0,6 promila. W tym wypadku zatrzymano zarówno 28-letniego kierującego jak i jego prawo jazdy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, kara grzywny, minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek wpłaty 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Ofiarom Przestępstw i Pomocy Postpenitencjarnej.

Przy kierującym zatrzymał się drugą ciężarówka jego kolega. Również 28-latek i również pod wpływem alkoholu. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał 0,18 mg/l czyli poniżej pół promila. W związku z tym jego czyn został zakwalifikowany jako wykroczenie. W jego przypadku również zatrzymane zostały mu prawo jazdy. Wszystkie pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową.

Źródło: sierż. szt. Marcin Ruciński KPP w Świebodzinie

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.