Trwają intensywne poszukiwania Wiesława Sawickiego

07 marzec 2019
(3 głosów)
Trwają intensywne poszukiwania Wiesława Sawickiego Policja Lubuska

Słubiccy policjanci poszukują 64-letniego Wiesława Sawickiego, który wyszedł z domu i od kilku dni nie nawiązał kontaktu z rodziną. Stan zdrowia mężczyzny powoduje, że jego życie jest zagrożone. Dlatego na miejscu pracują służby wspierane przez policyjny śmigłowiec. Funkcjonariusze sprawdzają każdą informację o miejscu pobytu mieszkańca powiatu słubickiego.

Informację o zaginięciu 64–letniego mężczyzny dyżurny słubickiej jednostki otrzymał w sobotę (2 marca br.) w godzinach porannych. Z przekazanych przez rodzinę informacji wynikało, że 1 marca 2019r. przed północą mężczyzna wyszedł z domu nie zabierając swoich rzeczy osobistych i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania. Sytuacja jest poważna, bo w związku ze stanem zdrowia zaginionego, istnieje zagrożenie jego życia.

Policjanci szybko ruszyli do działań. Obecne poszukiwania to dla policji priorytetowe działanie,w które zaangażowane są duże siły. Chwilę po uzyskaniu informacji o zaginionym słubiccy policjanci, wspierani przez strażaków, rozpoczęli poszukiwania. Policjanci sprawdzali wytypowane miejsca, do których zaginiony mógł pójść. Dyżurny słubickiej jednostki włączył w poszukiwania wszystkie dostępne patrole. Dla policjantów ogłoszono alarm.

Służby sprawdzały okolice domu zaginionego, rzeki Odry, a także tereny działek. W działaniach wykorzystany także został dron z kamerą termowizyjną. Kryminalni natomiast sprawdzali teren miasta. Na miejscu jest także pies specjalnie przeszkolony do poszukiwań osób. Dotychczas służby nie natrafiły jednak na ślad, który pomógłby ustalić miejsce przebywania mężczyzny. Do poszukiwań włączono również śmigłowiec. Na jego pokładzie są dzielnicowy, którzy doskonale znają swoje rejony służbowe.

Policjanci ze Słubic nadal poszukują 64-latka. Funkcjonariusze czekają również na informacje o miejscu pobytu mężczyzny. Każda taka informacja, przekazywana przez mieszkańców, jest dokładnie sprawdzana.

Żródło: mł. asp. Ewa Murmyło KPP w Słubicach

 

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.