RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Kradzione kosmetyki chował do specjalnych toreb. Zatrzymany dzięki świadkom i błyskawicznej interwencji policjantów

18 marzec 2019
(0 głosów)
Kradzione kosmetyki chował do specjalnych toreb. Zatrzymany dzięki świadkom i błyskawicznej interwencji policjantów Lubuska Policja

Zarzut kradzieży rozbójniczej usłyszał 32-letni mieszkaniec woj. śląskiego, po tym jak został skutecznie zatrzymany przez policjantów ze Strzelec Krajeńskich. Mężczyzna próbował dokonać kradzieży kosmetyków w jednej z drogerii.

Swoje łupy chował do specjalnych toreb wyłożonych folią aluminiową, aby uniknąć skutecznej kontroli na bramkach przy wyjściu ze sklepu. Dzięki czujności świadków, którzy spłoszyli mężczyznę policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 32-latka.

W czwartek, 14 marca br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich dostał informację o kradzieży kosmetyków do jakiej doszło w jednej z drogerii na terenie miasta. Ze zgłoszenia wynikało, że do sklepu wszedł mężczyzna w wieku około 30 lat, który kosmetyki ze sklepowych półek chował pod kurkę. W momencie kiedy został przyłapany przez pracownika sklepu odepchnął go i zaczął uciekać. Świadkowie zdarzenia próbowali interweniować, jednak mężczyźnie udało się uciec. Skierowani na miejsce policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego zauważyli w rejonie zabytkowych murów miejskich osobę odpowiadającą rysopisowi mężczyzny, który chwilę wcześniej próbował dokonać kradzieży. Ten na widok policjantów próbował uciekać dalej, jednak został szybko zatrzymany i osadzony w radiowozie. Trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Policjanci zabezpieczyli specjalne torby wyłożone aluminiową folią należące do zatrzymanego 32-letniego mieszkańca województwa śląskiego. W czasie przesłuchania mężczyzna tłumaczył, że torby służyły mu do kradzieży, a ich wyłożenie folią aluminiową miało zapobiec wykryciu skradzionych rzeczy na bramkach, przy wyjściu ze sklepu.

Za kradzież rozbójniczą 32-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: nadkom. Marcin Maludy Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.