Skuteczny pościg za pijanym kierowcą. 22-latek z poważnymi zarzutami

18 marzec 2019
(3 głosów)
Skuteczny pościg za pijanym kierowcą. 22-latek z poważnymi zarzutami Lubuska Policja

Próba ucieczki przed policjantami i jazda w stanie nietrzeźwości, to tylko cześć przewinień, jakich dopuścił się nieodpowiedzialny kierowca opla. Mężczyzna został zatrzymany po skutecznym pościgu policjantów ze Strzelec Krajeńskich. Okazało się, że nieodpowiedzialny kierowca ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. 22-latek został już przesłuchany, usłyszał poważne zarzuty.

W sobotę kilka minut po godzinie 20 policjanci ze Strzelec Krajeńskich zostali skierowani na interwencję do Starego Kurowa. Zgłoszenia dotyczyło kierowcy osobówki, który miał wykonywać niebezpieczne manewry niedaleko boiska do gry w piłkę nożną.

W trakcie dojazdu na interwencję policjanci zauważyli na jednej z ulic W Starym Kurowie samochód opisany w zgłoszeniu. Kiedy próbowali zatrzymać auto do kontroli, jego kierowca nie reagował na sygnały mundurowych i zaczął uciekać. Kilkaset metrów dalej nieodpowiedzialny kierowca rozbił uderzył w przydrożny słup. Kiedy policjanci zbliżyli się na kilka metrów kierowca zaczął cofać i uderzył w radiowóz, a następnie kontynuował ucieczkę. Pomimo wielokrotnego używania przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie miał zamiaru się zatrzymać. Tylko dzięki profesjonalnej interwencji mundurowych został bezpiecznie zatrzymany po kilku minutach na drodze gruntowej. Okazało się, że za kierownicą siedział 22-latek, dla którego próba ucieczki przed policjantami była tylko jednym z wielu przewinień jakie się dopuścił. Kierowca opla miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, a w samochodzie którym uciekał policjanci zabezpieczyli skradziony tego samego dnia telefon o wartości 1,5 tys. złotych. To jednak nie koniec długiej listy przewinień 22-latka.

Nieodpowiedzialny kierowca został ukarany mandatem w kwocie 2 tys. złotych za jazdę bez uprawnień, samochodem niepuszczonym do ruchu, który posiadał tablice rejestracyjne od innego pojazdu oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Źródło: mł. asp. Tomasz Bartos KPP w Strzelcach Kraj.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.