RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Przed sąd za uprawę konopi i sprzedaż środków odurzających małoletniemu

31 maj 2016
(0 głosów)

19-letni mężczyzna stanie przed sądem w Nowej Soli po tym jak został zatrzymany na uprawie 7 krzewów konopi, za posiadanie środków odurzających w postaci maruhuany oraz sprzedaży jej małoletniemu.

Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie.

Oskarżony 12 stycznia 2016 r. w Nowej Soli , działając wspólnie i w porozumieniu wbrew przepisom ustawy uprawiał 7 krzewów konopi innej niż włókniste o wysokości od 70 do 120 cm. W tym samym dniu oskarżony posiadał również środek odurzający w postaci marihuany w ilości 10,26 grama.

Oskarżonemu zarzucono nadto, że w okresie od października 2014 r. do stycznia 2016 r. w Nowej Soli wielokrotnie udzielił ustalonemu mężczyźnie środek odurzający w postaci marihuany w ilości łącznej co najmniej 30 gram za kwotę co najmniej 800 zł , przy czym w/w osoba do 10 czerwca 2015 r. była osobą małoletnią .

W trakcie postępowania sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował 19-latka.

Zgodnie z przepisami Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Jeżeli sprawca czynu, udziela środka odurzającego lub substancji psychotropowej małoletniemu, ułatwia użycie albo nakłania go do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Prokuratura Rejonowa

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.