RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

30 pokrzywdzonych, 30 zarzutów, 60 tys. zł strat - oszust w areszcie

22 marzec 2019
(1 głos)
30 pokrzywdzonych, 30 zarzutów, 60 tys. zł strat - oszust w areszcie Pixabay

Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu wspólnie z Prokuraturą Rejonową zakończyli postępowanie dotyczące wielu oszustw. Akt oskarżenia przeciwko 30-latkowi, który oferował na sprzedaż mienie, którego nie posiadał trafi do sądu.

Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Żaganiu zakończyli aktem oskarżenia sprawę szeregu oszustw, o które podejrzany jest 30-letni mężczyzna.

W okresie od marca do lipca 2018 roku oferował na sprzedaż mienie w postaci motocykli, samochodów i koparek. Dodatkowo oferował pośredniczenie przy zawieraniu umów kupna mieszkań. Mężczyzna od pokrzywdzonych pobierał zaliczki na poczet oferowanych usług i mienia, którego nie posiadał. Poprzez swoje przestępcze działanie oszukał 30 osób. Pokrzywdzeni zostali oszukani na kwotę około 60 tysięcy złotych. Stracona przez nich suma pieniędzy została w całości wydana przez sprawcę na jego codzienne potrzeby.

30-latkowi, który od 9 miesięcy jest tymczasowo aresztowany, zostało przedstawionych 30 zarzutów. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. W grudniu 2017 roku opuścił areszt śledczy, a już w marcu 2018 roku ponownie rozpoczął swój przestępczy proceder. Akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie trafi do sądu. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: st. sierż. Aleksandra Jaszczuk Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.