Tragedia w Książu Śląskim. 2-latek utonął w rowie

24 marzec 2019
(38 głosów)
Autor: 
Tragedia w Książu Śląskim. 2-latek utonął w rowie Redakcja/archiwum

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 24 marca, w Książu Śląskim (gmina Kożuchów). Popołudniu w przydrożnym rowie utonął tam 2-letni chłopiec. Na miejscu pracuje policja i prokurator.

Jak ustalił portal NewsLubuski.pl, wszystko wydarzyło się około godziny 16:00. 2-letni chłopiec miał niepostrzeżenie wyjść z jednej z posesji w Książu Śląskim. Kiedy rodzina zauważyła, że dziecko zniknęło, natychmiast rozpoczęła jego poszukiwania.

Nagle jedna z osób zauważyła chłopca w przydrożnym rowie. Maluch natychmiast został wyciągnięty z wody, lecz nie oddychał. Członkowie rodziny przystąpili do resuscytacji i wezwali zespół pogotowia.

Na miejsce przybył ambulans z Nowej Soli oraz śmigłowiec LPR z Zielonej Góry. Ratownicy medyczni wspólnie z lekarzem długo walczyli o życie 2-latka. Niestety, malca nie udało się uratować.

O tragedii powiadomiono policję oraz prokuraturę. Cały teren od razu został odgrodzony taśmą, żadna osoba postronna nie miała tam wstępu. - Funkcjonariusze nieustannie prowadzą czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia - mówi dla NewsLubuski.pl sierż. Agata Towpik z nowosolskiej policji.

25.03.19 | Godzina 11.30: - Matka dziecka w chwili zdarzenia była trzeźwa. W najbliższych dniach przeprowadzona zostanie sekcja zwłok - informuje Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej Prokuratury Okręgowej.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.