RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Zamaskowani sprawcy porwali mężczyznę w centrum miasta. Że był to żart ustalili dopiero policjanci

05 kwiecień 2019
(1 głos)
Zamaskowani sprawcy porwali mężczyznę w centrum miasta. Że był to żart ustalili dopiero policjanci Lubuska Policja

Dwóch zamaskowanych mężczyzn siłą wciągnęło przechodnia do busa i odjechało. Taką informację przekazała kobieta będąca świadkiem tego zdarzenia w centrum Gorzowa.

Postawiona na nogi Policja robiła wszystko, aby jak najszybciej dotrzeć do pokrzywdzonego. Czynności operacyjne pozwoiliły ustalić napastników. Jak się okazało to był żart wobec kolegi, który wypłacił właśnie pieniądze z palcówki bankowej.

Jest czwartek, dochodzi godzina 17.00. Na Ulicy Obotryckiej w Gorzowie Wlkp. z piskiem opon podjeżdża bus. Wybiega z niego dwóch zamaskowanych mężczyzn i siłą zaciąga do auta przechodnia. Równie szybko odjeżdża. Zaniepokojona tą sceną kobieta szybko powiadamia służby. Na nogi postawiono wielu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. Rusza cały proces wykrywczy. Działania w terenie, jak i te z wykorzystaniem systemów policyjnych. Na miejscu szczegółowe oględziny, aby zabezpieczyć choć najmniejszy ślad, dający jakiś punkt wyjścia na sprawę. Śledczy próbują też dotrzeć do zapisów monitoringu.

 - W takich sytuacjach liczy się każda minuta - informuje nadkom. Marcin Maludy Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp. - Czyjeś nie tylko zdrowie ale i życie może być w potrzasku. Nie wiemy jaki cel przyświecał napastnikom, i jakie mają żądania. Nie znamy szczegółów. Nie znamy nr rejestracyjnych auta. Ale doświadczenie policjantów z Gorzowa szybko pozwala na dotarcie do kolejnych informacji. Te zbierane jedna po drugiej skutkują przełomem w sprawie. Docieramy do auta, które brało udział w tym zdarzeniu. Był pusty. Ale policjanci mieli już wyjście na sprawę. Więc poszli za ciosem. Kolejne czynności skutkują tym, że śledczy pukają do drzwi- jeszcze wtedy napastników. To mężczyźni w wieku 23 oraz 20 lat- obaj nietrzeźwi. Trzeźwy był za to kierowca busa w wieku 20 lat. Policjanci dotarli także do 22-letniego uprowadzonego- także wcześniej pijącego alkohol. Wszyscy pochodzą z Podkarpacia. Do Gorzowa przyjechali pracować. Jak się okazało chcieli zrobić żart swojemu koledze, który właśnie podjął pieniądze z placówki bankowej.

Swoim zachowaniem wywołali wiele pracy i czynności policjantom z Gorzowa. Dlatego po ich przesłuchaniu sprawa znajdzie swój finał w Sądzie.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.